W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami płodności. Jednym ze sposobów na poprawę tego stanu jest dieta bogata w składniki odżywcze, które wspomagają procesy reprodukcyjne organizmu. W tym artykule przedstawimy kilka produktów, które warto wprowadzić do swojego jadłospisu, aby poprawić swoją płodność:

 • zielone warzywa liściaste
  Warzywa takie jak szpinak, jarmuż czy brokuły są bogate w kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego. Ponadto, zawierają one również żelazo, które pomaga w produkcji czerwonych krwinek i transportowaniu tlenu do komórek.
 • owoce jagodowe
  Jagody takie jak jagody goji, jagody acai czy jagody żurawinowe są bogate w antyoksydanty, które chronią komórki przed uszkodzeniami i wspomagają produkcję zdrowych komórek jajowych i plemników.
 • ryby morskie
  Ryby takie jak łosoś, makrela czy tuńczyk są źródłem kwasów omega-3, które pomagają w regulacji hormonów i poprawiają jakość nasienia u mężczyzn.
 • jaja
  Jaja są bogatym źródłem białka, a także zawierają witaminę D i kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do produkcji hormonów płciowych.
 • orzechy i nasiona
  Orzechy takie jak orzechy włoskie, migdały czy orzeszki ziemne, a także nasiona chia czy siemię lniane, są bogate w cynk, który wpływa na produkcję testosteronu i jakość nasienia u mężczyzn, a także wpływa na rozwój jajników u kobiet.

Wprowadzenie powyższych produktów do swojego jadłospisu może pomóc w poprawie płodności. Ważne jest jednak, aby dieta była zbilansowana i zawierała również inne składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto także zasięgnąć porady specjalisty, który dobierze indywidualną dietę odpowiadającą naszym potrzebom.